FSTUDIO pronájem fotoateliérů profi profesionální fotograf Praha

FSTUDIO – zkušenost z pronájmu fotoateliéru

Na začátku prosince jsem potřeboval pro jedno zakázkové portrétní fotografování pronajmout fotoateliér. I na doporučení své vizážistky jsem se rozhodl pronajmout si fotoateliér FSTUDIO v pražských Dejvicích. Za velmi zajímavou konkurenční výhodu oproti ostatním fotoateliérům, které nabízejí krátkodobý pronájem, považuji možnost pronajmout si fotoateliér za velmi příznivou cenu už od jedné hodiny bez nutnosti předplatit si více hodin dopředu.

Pro účely fotografované zakázky mi plně postačoval malý (klubový) fotoateliér, který je ovšem narozdíl od velkého fotoateliéru vybaven jen základním vybavením. Dvě záblesková světla jsou osazena průsvitnými deštníky. Předem jsem se tedy informoval, zda je možno zapůjčit si i do malého fotoateliéru další vybavení, případně si přinést vlastní softboxy. Majitel fotoateliéru mě obratem ujistil, že základní stripboxy budu mít k dispozici a v případě, že nebude velký fotoateliér využit, že mi i do malého zapůjčí další vybavení. To je velmi vstřícný přístup, který mě dopředu přesvědčil, že jsem fotoateliér zvolil správně.

FSTUDIO pronájem fotoateliérů profi profesionální fotograf Praha

V domluvený čas nás provozovatel fotoateliéru přivítal a provedl nás celým fotoateliérem a poskytl nám veškeré potřebné informace. Po celou dobu fotografování (4 hodiny) nám byl k dispozici, aby pomohl řešit jakýkoliv problém, který by se mohl vyskytnout. Promptně nám vyměnil fotografické pozadí a zapůjčil beauty dish a reflektor na pozadí. Byl ochotný nám pomoci i s nastavením světel, ale to nebylo potřeba. Instalovaná záblesková světla mají jednoduché a zcela intuitivní ovládání, takže nebyl problém se okamžitě zorientovat.

Z přístupu provozovatele jsem byl nadšen nejen já, ale i zákaznice, pro kterou to byla první zkušenost s focením v ateliéru a určitě využiji fotoateliér i v budoucnu. Jedinou nevýhodou malého fotoateliéru je, že nemá vlastní sociální zařízení a kuchyňku a je potřeba využít zázemí velkého fotoateliéru. To je ale zcela akceptovatelné omezení vzhledem k velmi příznivé ceně za pronájem. Pokud si připlatíte (zdaleka se ovšem nejedná o žádnou závratnou částku) dostanete k dispozici technikou i rekvizitami bohatě vybavený velký fotoateliér, ve kterém zvládnete realizovat i náročnější zakázky.

FSTUDIO pronájem fotoateliérů profi profesionální fotograf Praha

Pokud se tedy rozhodujete o krátkodobém pronájmu fotoateliéru v Praze, mohu Vám FSTUDIO vřele doporučit. Přístup provozovatele k zákazníkovi je příkladný a budete mít k dispozici vše, co budete při fotografování potřebovat.

Advertisement

One thought on “FSTUDIO – zkušenost z pronájmu fotoateliéru

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.