WordPress a černobílá fotografie

Setkal jsem se se zajímavým problém při nahrávání fotografií do WordPressu hostovaném na pipni.cz. Z důvodu změn na Flickru (přechod na https) mě přestalo fungovat zobrazení fotografií z Flickru na mém webu s portfoliem. Toto řešení (tedy fotografie přebírané z Flickru) jsem před rokem zvolil proto, že Flickr mám propojený s Lightroomem a bylo tedy pro mě velmi pohodlné aktualizovat a měnit fotografie v portfoliu přímo z prostředí Lightroomu. Díky změnám, ke kterým Flickr přistoupil, jsem byl dnes nucen najít nějaké rychlé řešení, jak fotografie na web vrátit.

14070101_01

Nejprve jsem zkoušel propojení WordOressu a Flickru obnovit (používám plugin Slickr Flickr), ale nepodařilo se. Také jsem zkusil vyhledat alternativní pluginy, kterých je poměrně dost, ale žádný z nich mi svojí funkcí nevyhovoval. Rozhodl jsem se tedy, i s ohledem k tomu, že portfolio zase neměním tak často, pro formu fotografií hostovaných přímo na mém webu. Pro jejich zobrazení jsem nainstaloval plugin Meteor Slides, se kterým už mám zkušenosti a jeho chování mi zcela vyhovuje.

Black Rose

Problém ovšem nastal při nahrávání fotografií na web. Tři z 75 fotografií se mi nedařilo nahrát. Zkoušel jsem vše možné, jak nahrávání pomocí všech možností ve WordPressu, tak přímo pomocí FTP. Když už jsem to málem vzdal, všiml jsem si, že fotografie mají jedno společné. Jsou černobílé. Tedy jedna je černobílá a dvě jsou barevné, ale neobsahují barvy. Jsou na nich vyfotografovány černobílá zátiší (jedna architektura a jedna produktovka). Shodou okolností se jedná o fotografie, které mám umístěné v záhlaví tohoto blogu).

Three glasses

Všechny tři fotografie jsou uloženy jako 8-bitový barevný JPEG, tj. obsahují informaci o barvě v každém barevném kanálu (RGB). Zkusil jsem tedy převést tyto fotografie do barevného režimu Grayscale (stupně šedé) a stal se pro mě zázrak. Fotografie byly bez problému nahrány.

Odkaz na mé portfolio: janzemanphotography.com

P.S.: Při nahrávání těch samých fotografií pro ilustraci v tomto článku žádný problém nenastal. Blog je hostovaný přímo na WordPress.com.

Advertisement

One thought on “WordPress a černobílá fotografie

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.