Adobe Photoshop Elements 13

Adobe Photoshop Elements 13 – novinky

Na webu Adobe je možno objednat novou, 13. verzi fotoeditoru Adobe Photoshop Elements. Jedná se o zjednodušenou verzi stěžejního (nejen fotografického) editoru Adobe Photoshop. Aplikace obsahuje většinu pro fotografa potřebných funkcí z dospělého Photoshopu a to navíc formou přístupnější méně zkušeným uživatelům. Přímou cenovou i funkční konkurencí aplikace je Corel PaintShop Pro X7, jehož recenzi si můžete přečíst zde.

Na rozdíl od ostatních aplikací od Adobe je Photoshop Elements prodáván pouze ve formě trvalé licence a může tvořit perfektní doplněk pro složitější fotomanipulace a úpravy k Adobe Photoshop Lightroom.

Mezi hlavní představované novinky 13. verze patří řada nástrojů pro automatické úpravy fotografií:

  • šablona pro vytvoření profilové fotografie na Facebook,
  • nástroj pro vytváření koláží, který umožňuje krok za krokem provést vystřižení části fotografie a její zakomponování do jiné fotografie. Dochází přitom k automatické úpravě tonality a barevnosti tak, aby vkládaný objekt odpovídal cílové fotografii.
  • nástroj pro úpravu výběrů,
  • automatické ořezy fotografií pro vylepšení kompozice,
  • nástroj pro automatické vylepšení efektů a filtrů,
  • tvorba slideshow s možností jejich zveřejnění na Facebooku,
  • rozšíření průvodce o postup selektivního kolorování.

Z výčtu novinek je jasné, že aplikace se snaží cílit zejména na začínající uživatele, kteří si sami chtějí vylepšit své fotografie, aniž by se museli učit pokročilé a složité techniky. Přesto stojí za pozornost i pokročilým fotografům neboť obsahuje prakticky všechny potřebné nástroje, které očekáváme od pokročilého fotoeditoru. Z výčtu novinek to ale nevypadá, že by mělo pro pokročilé uživatele smysl upgradovat z předchozí verze.

Bližší informace si můžete přečíst na oficiálním webu na adrese http://www.adobe.com/cz/products/photoshop-elements.html

Advertisement

One thought on “Adobe Photoshop Elements 13 – novinky

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s