DxO OpticsPro 10

DxO OpticsPro 10 Elite - 3D

dxo.comSpolečnost DxO Labs uvolnila desátou verzi svého stěžejního fotoeditoru DxO OpticsPro 10. Hlavními novinkami v desáté verzi jsou kromě celkového zrychlení aplikace zejména zcela nová technologie ClearView, která má za úkol eliminovat účinek ztráty kontrastu vlivem atmosférického oparu. Techologie je vhodná zejména pro krajinářskou fotografii a také pro fotografie městských krajin, které mohou trpět ztrátou kontrastu vlivem smogu.

Dále byla vylepšena technologie PRIME (Probabilistic Raw IMage Enhancement), která slouží k odstranění digitálního šumu. Oproti předchozí verzi by měla pracovat až čtyřikrát rychleji. Technologie PRIME provádí podrobnou analýzu struktury obrazu za účelem rozlišení digitálního šumu od jemných detailů. Zatímco šum je účinně eliminován, tak v obraze zůstává zachována textura, detaily a jemné barevné přechody.

Mezi další významné vlastnosti aplikace patří technologie pro optimalizaci kontrastu a eliminaci změkčení kresby vlivem objektivu a geometrické korekce zkreslení způsobeným nedokonalostí objektivů. Aplikace nově podporuje DNG soubory vytvořené v Lightroomu nebo Adobe DNG konvertoru.

Možnosti aplikace jsou demonstrovány na oficiálním videu:


Oproti předchozí verzi byla snížena cena aplikace a to na 129 EUR u základní verze (předchozí základní verze stála 149 EUR) a 199 EUR u verze ELITE (předchozí verze ELITE stála 299 EUR).

V souvislosti s uvedením desáté verze stojí za zmínku možnost získat plnou verzi DxO OpticsPro 8 ELITE Edition v rámci příbalového softwaru k aktuálnímu 154. číslu časopisu Digital Photographer. Ten lze zakoupit v digitální formě pro čtečku ZINIO, která je kompatibilní se všemi rozšířenými platformami, za necelé £3 na adrese http://gb.zinio.com/www/browse/issue.jsp?skuId=416319775&prnt=&offer=&categoryId=cat1960012

Advertisement

One thought on “DxO OpticsPro 10

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.