Adobe Photoshop CC 2015.5 – přehled nových funkcí

Adobe Photoshop CC 2015.5

Pokračujeme v postupném představení novinek ve Photoshopu. Po aktulaizaci 2015.1 následovala v červnu 2016 aktualizace Photoshop CC 2015.5. Po předchozích aktualizacích, které potěšily zejména designéry, se v této velké aktualizaci dostalo ve velké míře i na fotografy.

Zkapalnění tváří – velmi zajímavá funkce ve filtru Zkapalnění, která identifikuje tvář ve fotografii a umožní vám pomocí posuvníků upravovat tvar tváře, měnit oči, nos a ústa. Při jemné práci s posuvníky docílíte celkem realistických úprav, ale není problém pomocí tohoto nástroje vytvořit zdařilé karikatury. Nástroj si bez problémů poradí i s více tvářemi najednou a dokonce není problém pomocí něj upravit i celou videosekvenci.

18070702_0001

Na pravé fotografii jsem zúžil obličej, zešikmil oči, zvětšil nos a snížil čelo. Vše pomocí nástrojů pro zkapalnění tváře.

Oříznutí podle obsahu – další funkce, do které byla začleněna schopnost content-aware (podle obsahu). Při srovnání horizontu v rámci nástroje pro ořez máte možnost zaškrtnout volbu podle obsahu. Nástroj nyní do ořezu zahrne i bílé okraje fotografie, ve kterých chybí kresba. Tuto kresbu následně dopočítává podle kresby v okolí okrajů.

18070702_0002

Nalevo je původní fotografie s kácejícím se horizontem. Prostřední fotografie je narovnána standardním způsobem. Část obrazu je nenávratně ztracena. Napravo byla použita funkce podle obsahu. Photoshop dopočítal kresbu tak, aby zůstal zachován původní rozměr fotografie.

Pracovní plocha vybrat a maskovat – nová dedikovaná plocha pro práci s výběry a maskami. Pro provedení výběru a jeho úpravu tak teď máte k dispozici jednotné prostředí. Funkce této pracovní plochy plně nahrazují dialogové okno Zpřesnit okraje z předchozích verzí Photoshopu.

Srovnání písem – Photoshop umí analyzovat písmo v dokumentu či fotografii a automaticky nabídnout jeho nejpodobnější variantu, kterou máte nainstalovanou v počítači a také ze služby Typekit.

Glyfy – po výběru glyfu v textové vrstvě se otevře u kurzoru kontextová nabídka s nabídkou alternativy vybranému glyfu.

Vylepšené exporty souborů – k exportovaným souborům můžete nyní vložit barevný profil.

18070702_0003

Další vylepšení artboardů (kreslících pláten) – nově můžete duplikovat vrstvy a skupiny vrstev do jiných artboardů. Artboardy můžou mít průhledné pozadí.

Sdílení knihoven Creative Cloud – můžete řídit kdo má přístup ke sdílením knihovnám. Spolupracovníci mohou využívat zdroje z knihoven, ale nemohou je v knihovně upravovat

Adobe XD – nová samostatná aplikace pro navrhování a vytváření prototypů uživatelského prostředí webů a mobilních aplikací.

18070702_0004

18070702_0005

Retušovací štětec – máte možnost nastavit starší způsob chování retušovacího štětce (jako ve verzi CC 2014).

Vylepšení funkcí podle obsahu – pracují nyní rychleji, přesněji, zachovávají více detailů a méně rozmazávají kresbu. Také lépe přizpůsobují barvu.

Advertisement

One thought on “Adobe Photoshop CC 2015.5 – přehled nových funkcí

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.