Narozdíl od verze CC 2017, přináší nejnovější aktualizace Photoshopu, kromě navrácení názvu k původnímu číselnému značení, množství užitečných nových vlastností, které ocení jak designéři, tak i fotografové. Rozsáhlá část aktualizace vyšla v říjnu 2017 a na verzi 19.1 byla povýšena v lednu 2018.
Tipy u nástrojů – novinka určená úplným začátečníkům. Pokud najedete kurzorem na některý z nástrojů, začne se po chvilce přehrávat animace použití nástroje se základním popiskem funkce nástroje.
Variabilní písmo – Photoshop obsahuje několik fontů, které umožňují dynamickou úpravu jejich vlastností. Pomocí posuvníků můžete plynule měnit tloušťku, šířku, sklon a optickou velikost písma. Písmo s těmito vlastnostmi najdete zadáním hesla „variable“ do filtračního pole u výběru fontu.
Panel štětce – panel nově umožňuje lepší správu stop štětců, které je možno si rozčlenit do složek. Navíc kromě samotné stopy štětce můžete v definici štětců zachovat všechny jeho atributy (krytí, hustota, barva, režim prolnutí).
Vyhlazení tahu štětce – skvělý nástroj, o kterém nevíte, že vám chybí, dokud ho prvně nevyzkoušíte. Pak už se bez něj neobejdete. U nástrojů Štětec, Tužka, Míchací štětec a Guma můžete nově zvolit míru a režim vyhlazení. Nástroj funguje tak, že zaznamenává vaše tahy a teprve se zpožděním podle nich dokresluje stopu. Dokáže tak eliminovat drobné roztřesené pohyby vaší ruky, které ignoruje a vede v jejich stopě hladké tahy.
Zobrazení stopy cesty – v předchozích verzích Photoshopu byla cesta zobrazena tenkou šedou čarou, takže nebyla vždy úplně ideálně vidět. Nově máte možnost si pro zobrazení cesty nastavit vlastní barvu a tloušťku (až 3 px).

Zatímco na vrchním obrázku je cesta neviditelná, na spodním obrázku má nastavenou červenou barvu a tloušťku 3px, takže není problém ji identifikovat.
Pero se zakřivením – nový nástroj pro vektorovou kresbu, který umožňuje jednodušší kreslení složitých zakřivených tvarů. Při použití tohoto nástroje nemusíte, narozdíl od klasického nástroje pero, pracovat se směrovými úsečkami. Pouze určujete kotevní body a nástroj mezi nimi automaticky vytváří hladké přechody. Pro složitější křivky tak pouze definujete více kotevních bodů. Poklepáním na kotevní bod ho změníte z křivkového na úsečkový.
Kopírování a vkládání vrstev – v nové verzi Photoshopu můžete vybrat jednu či více vrstev v panelu vrstvy a standardními příkazy pro kopírování a vložení je můžete přenášet mezi více dokumenty.
Symetrické kreslení – při použití štětce můžete použít symetrické kreslení podle několika předdefinovaných os symetrie. Funkci je potřeba zapnout na kartě Technologické náhledy v dialogu Nastavení. V nabídce nástroje ji pak najdete pod ikonou motýla.
Úprava sférických panoramat – Photoshop umí načíst panorama pořízené 360° kamerou. Můžete zvolit úhel záběru (otáčet kameru) a použít k úpravě sférického panorama všechny běžné nástroje a filtry.
Zvětšování obrazů – druhou novinkou fungující v režimu technologického náhledu je funkce Zachování detailů 2.0. Defaultně je funkce zapnutá. Jedná se o implementaci technologie využívající umělou inteligenci, která analyzuje důležité detaily a okraje v obrazu a snaží se je při zvětšování zachovat. Je účinná například při zachování textury vlasů, pleťových tónů, log a textů.
Integrace Lightroomu – V rámci uvítací plochy můžete nyní kromě naposledy otevřených souborů a souborů Creative Cloud rovnou přistupovat k fotografiím, které synchronizujete v aplikaci Lightroom.
Panel Výuka – Přímo v prostředí Photoshopu můžete absolvovat výuku základů práce při úpravě fotografií, retušování, kombinování obrazů a grafickém designu.
Vylepšení funkce Vybrat a maskovat – nástroje pro výběry okrajů jsou nyní přesnější.
Vybrat objekt – nástroj implementující technologii strojového učení slouží k rychlému výběru objektu na fotografii. Nic nevybíráte, pouze spustíte funkci. Photoshop analyzuje fotografii a sám se rozhodne, co na ni vybere. Výběr už následně stačí vyladit.

Photoshop sám rozhodnul, že je potřeba vybrat sochu Jana Žižky a povedlo se mu to téměř dokonale.
Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography