Fotosešit od Saal Digital (recenze)

18073101_000_titul

Mám velmi dobré zkušenosti s luxusními fotoknihami od firmy Saal Digital CZ (recenzi najdete zde). Neváhal jsem tedy využít nabídku vyzkoušet další z jejich produktů – fotosešit. Zatímco ve formě fotoknihy XT nabízím svým svatebním zákazníkům zhotovení luxusního svatebního alba, fotosešit jsem se rozhodl vytvořit ve formě jednoduchého booku svého portrétního portfolia.

Parametry fotosešitu

Fotosešit lze objednat ve formátu na výšku, šířku nebo ve čtvercovém formátu. Nejmenší formát je klasických 15 x 10 cm, ale je možno nechat vyrobit fotosešit na šířku až ve formátu A3. Výrobce nabízí vyhotovení fotografií buď na „matný papír premium“ (jedná se o klasické pololesklé médium) nebo jako „umělecký tisk“. Fotosešit může obsahovat 16 až 80 stran, respektive 48 stran ve variantě s uměleckým tiskem.

Zpracování fotoknihy

Já jsem objednal formát A4 na výšku s tiskem na „matný papír premium“. Fotosešit tvoří vnitřní oboustranné fotografické listy s velkou gramáží, příjemné na dotek. Charakter tisku odpovídá perleťovým (saténovým) médiím.

18073101_201

Vrchní přebal tvořený fólií fotografii lehce „zamlžuje“.

18073101_202

Fotografie je kontrastní a přitom plná detailů. Použitý papír nevytváří nechtěné odlesky.

 

Přední i zadní strana fotosešitu je vyrobena z pevné průsvitné fólie se strukturovaným povrchem. Fotosešit je svázán kovovou kroužkovou vazbou a v rukou působí velmi bytelným a profesionálním dojmem.

18073101_203

Struktura přední a zadní fólie, která tvoří desky fotosešitu.

18073101_204

Kovová kroužková vazba.

 

Stejně jako v případě fotoknihy se i u fotosešitu jedná o luxusní výrobek, který bych doporučil zejména k prezentaci portfolia ve formě celostránkových velkoformátových fotografií.


Moji portrétní tvorbu můžete sledovat na facebookové stránce https://www.facebook.com/portretyzeman. Mé služby portrétního fotografa si objednejte na webu http://portretyzeman.cz. Mé služby svatebního fotografa si objednejte na webu http://svatbyzeman.cz. Více o retušování fotografií se dozvíte na mém specializovaném webu.

Moji brožuru věnovanou základům portrétního fotografování můžete bezplatně stáhnout zde:

jak vybrat fotografa profi profesionální fotograf praha

 

Advertisement

One thought on “Fotosešit od Saal Digital (recenze)

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.