Perfect Photo Suite 8 Beta 2

V úterý 29. 10. 2013 uvolnila společnost onOne Software druhou beta verzi balíku aplikací Perfect Photo Suite 8 k veřejnému testování. Nejvýraznější změnou oproti první beta verzi je doplnění přednastavení v Perfect Effects o kategorie Cross Process, Vintage a Antique a možnost nahrávat do aplikace vlastní textury, ráměčky a pozadí. Dále byla zvýšena stabilita a výkon aplikace a byla provedena vylepšení v uživatelském rozhraní.

Zkušenosti s používáním první beta verze jsem uveřejnil v tomto článku. Oproti aktuální verzi aplikace Perfect Photo Suite 7.5 jsou všechny efekty v modulu Perfect Effects plně parametrizované, tzn. že nad každým efektem máme plnou kontrolu. Jednotlivá přednastavení lze tak libovolně upravovat. Stinnou stránkou tohoto řešení je zatím nepřítomnost některých mých oblíbených efektů z předchozích verzí, zejména se jedná o kategorii Movie Looks. V kategorii Vintage je efektů zatím pomálu, pouhých 8 oproti původním 29. Nadále nejsou přítomny efekty pro alternativní procesy zpracování fotografie Alternative Processes. Zatím to vypadá, že se v onOne Software rozhodli pro plně parametrizované efekty a ty instantní zatím do aplikace nezahrnuli.

Doufejme, že v plné verzi bude nabídka filtrů kompletní. Instantní efekty pro napodobení vzhledu známých hollywoodských filmů a dále efekty pro napodobení levných plastových kamer jsou v současnosti velmi oblíbené. Jejich nepřítomnost by byla velkou konkurenční nevýhodou oproti Nik Collection by Google – balíku aplikací, který byl aktuálně rozšířen o modul Analog Efex Pro (první dojmy z nového modulu čtěte zde). Z tohoto hlediska se jako velmi vhodný jeví provedený tah s přesunutím funkčnosti původního modulu Focal Point přímo do modulu Perfect Effects.

S uveřejněním druhé beta verze společnost onOne Software vyhlásila čtyř týdenní soutěž o nový balík aplikací v nejvyšší edici – Perfect Photo Suite 8 Premium Edition. Podrobnosti o soutěži čtěte zde.

Edit 2. 11. 2013:

Zjistil jsem, že instantní efekty z předchozí verze Perfect Effects jsou v Perfect Effects 8 přítomny ve formě Presets, tzn. ve formě kombinace jednotlivých filtrů.

Advertisement

One thought on “Perfect Photo Suite 8 Beta 2

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s