Adobe Creative Cloud 2014

Firma Adobe včera večer představila novou verzi své služby Creative Cloud 2014. Významných vylepšení se jednak dostalo všem desktopovým aplikacím a dále dochází k rozšíření služby o řadu mobilních aplikací. První vlaštovkou bylo  nedávné uvedení aplikace Lightroom pro iPad, která je prostřednictvím Cloudu plně synchronizovaná s desktopovou verzí Lightroomu.

14061901_03_logo_Creative_Cloud

Z pohledu fotografa jsou nejzajímavějšími novinkami uvedení mobilní verze Lightroomu pro iPhone, nové funkce Photoshopu a také oznámení, že od včerejšího večera zůstává cena předplatného Creative Cloud for Photographers na $9.99 (což v „Adobe“ kurzu znamená 12,29 €). Doposud byla tato cena uváděna jako zaváděcí. Bohužel to vypadá, že od teď získáte v ceně pouze samotné aplikace (Photoshop a Lightroom) bez cloudového úložiště a webového portfolia.

14061901_02_nabidka_sluzeb

Nová verze Creative Cloud není prezentována jako update, ale plnokrevný upgrade aplikací. Tzn. instalací neaktualizujete stávající aplikace, ale instalují se aplikace nové, které můžete provozovat zároveň s aplikacemi stávajícími.

14061901_01_cc_instalace

 

Photoshop CC (2014)

V rámci včerejšího představení byly prezentovány jednak funkce zcela nové a také několik funkcí, které se už objevily v lednovém updatu. K již dříve uvedeným funkcím patří:

Perspective Warp (Pokřivení perspektivy) – nástroj, kterým lze dodatečně měnit perspektivu objektů ve fotografii. Výtečně se hodí např. pro komponování obrazů z fotografií pořízených s různou perspektivou.

Linked Smart Objects (Propojené inteligentní objekty) – nyní je možno sdílet inteligentní objekty mezi více dokumenty.

Dále byly představeny následující nové funkce:

Spin Blur a Path Blur (Efekty pohybu v galerii rozostření) – stávající tři efekty v galerii rozostření byly doplněny o možnost kruhového rozostření a rozostření podél cesty. Nyní je tedy možno provádět pohybové rozostření podél křivky a je možno v jedné fotografii kombinovat více pohybových rozostření najednou.

Focus Area Selection (Výběr podle zaostření) – jedná se o zcela nový automatizovaný výběr, který vybere zaostřené oblasti fotografie.

Content Aware (Vylepšení akcí podle obsahu) – funkce přesunutí, výplň a záplata obsahují novou možnost volby „Color Adaptation“, která slouží pro kvalitnější výplně v místech s jemným barevným přechodem (např. obloha).

Brush Tools Enhancements (Rozšíření nástroje štětec) – Dialog pro výběr štětců si nyní pamatuje naposled použité štětce.

Smarter Guides (Inteligentnější automatická vodítka) – Nyní můžete při posouvání objektů přesně určit jejich polohu na základě dynamického zobrazení jejich vzdálenosti od ostatních objektů.

Color Panel (Panel barev) – Panel barev nyní můžete zvětšit pro přesnější výběr barvy. Obsahuje nové varianty pro zobrazení barev a můžete kopírovat do schránky hexadecimální kód vybrané barvy.

Camera Raw – nová verze Camera Raw byla doplněna o možnost několika typů náhledů před a po úpravě. Také byl doplněn interaktivní histogram, tzn. že nyní lze ovládat jezdce pro úpravu tonality přímo z histogramu (jedná se o funkce vypůjčené z Lightroomu).

Rozšíření funkce fontů – provázání na službu TypeKit (tato služba není dostupná ve variantě pro fotografy) a živý náhled textu podle označeného fontu. Je tak možno vidět náhled fontu ještě před jeho aplikací.

Advertisement

One thought on “Adobe Creative Cloud 2014

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

Komentáře nejsou povoleny.