onOne Software Perfect Photo Suite 9

Na webu onOne Software se objevila možnost předobjednání balíku fotoeditačních nástrojů Perfect Photo Suite 9 za zvýhodněnou cenu. Nová verze aplikací pro pokročilou úpravu fotografií přináší řadu novinek, které dále rozšiřují možnosti předchozí verze, o které jsem psal zde. Nový zákazníci obdrží při předobjednávce okamžitě verzi 8.5.

Perfect Photos Suite 9 obsahuje sedm různých modulů, které jsou propojeny do jedné funkční aplikace. Jednotlivé moduly je možno také spouštět ve formě zásuvných doplňků z aplikací Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop Elements a Aperture. Oproti minulé verzi chybí samostatný modul Perfect Mask, jehož funkce byly integorvány do modulu Perfect Layers. Po integraci modulu Perfect Focus do modulu Perfect Effects provedené v minulé verzi tak tvůrci pokračují ve zvyšování komfortu práce s aplikací. Na základní funkce jednotlivých modulů a v nich proklamované novinky se podíváme v následujících odstavcích.

Perfect Browse 9 – rychlý organizér a prohlížeč fotografií, který byl do balíku přidán v minulé verzi. Autoři slibují opět zvýšení rychlosti načítání náhledů i u těch největších RAWů, systém hodnocení a tagování fotografií kompatibilní s Adobe Photoshop Lightroom, provázání s dalšími grafickými aplikacemi, tj. možnost využití browseru jako náhradu organizérů v Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop nebo Aperture, dávkové přejmenování souborů, plnou kompatibilitu pro zápis a čtení metadat (EXIF, IPTC, XMP), výběr fotografií pro dávkové zpracování a úplnou škálu nástrojů pro hodnocení, popisování, kopírování, mazání, přesouvání a přejmenování fotografií. K fotografiím je možno přistupovat nejen v rámci počítače, ale také v rámci datových a cloudových úložišť.


Perfect Enhance 9 – druhý modul, který byl uveden jako nový v předchozí verzi, slouží k základní úpravě fotografií. Modul svými možnostmi kopíruje sadu nástrojů pro globální úpravy, které známe z Adobe Photoshop Lightroom. U fotografie můžeme provést základní tonální a barevné úpravy, ovládat vinětaci a provést zaostření fotografie. Pokud od minulé verze nedošlo k zásadní změně, tak vše zmíněné je aplikováno pouze nad bitmapovou grafikou. Modul neslouží k úpravě originálních RAW souborů. Novinkami v deváté verzi je technologie nazvaná Smart Photos. Ta zaručuje, že provedené změny nejsou aplikovány přímo do zdrojového souboru fotografie, ale jsou ukládány bokem stejně jako v Adobe Photoshop Lightroomu. Fotografie je tak možno znovu upravovat s jinými parametry a originál souboru zůstává nedotčen. Další novinkou je pokročilý nástroj pro redukci digitálního šumu, nástroj pro ořez fotografie a narovnání horizontu, funkce pro automatickou úpravu tonality fotografie, možnost ukládat nastavené parametry jako sady předvoleb a nová je také možnost přímého tisku.


Zkušenosti z podrobného testování výše uvedených modulů ve verzi Perfect Photo Suite 8 jsem uvedl v samostatném článku.


Perfect Layers 9 – tento modul je jakousi základnou pro detailní editaci fotografií. Zde můžeme provádět kompozici dílčích obrazových vrstev, jejich maskování a dále zde do celkové kompozice ve formě vrstev vkládáme úpravy provedené v ostatních modulech. Zásadní novinkou je již zmíněná integrace dříve samostatného modulu Perfect Mask, který sloužil ke tvorbě složitých masek. To má za následek jednak možnost kvalitního automatického maskování např. u oblohy a také nový precizní štětec pro maskování obtížných partií fotografie jako jsou např. průhledné objekty, sklo nebo vlasy. Modul je rozšířen i o nástroj pro ořez fotografie a narovnání horizontu. Z modulu můžeme rovněž fotografie přímo tisknout. Z původních funkcí zůstala zachována kompletní škála nástrojů pro retušování, tj. retušovací štětec, klonovací razítko a nástroj pro vymazání objektů.


Perfect Effects 9 – jedná se o stěžejní modul celého balíku, který slouží ke kreativním úpravám fotografií. Obdobně jako další moduly byl rozšířen o funkce původního modulu Perfect Mask, pracuje s technologií „Smart Photos“, obsahuje nový nástroj pro pokročilou redukci šumu a umožňuje přímý tisk fotografií. Speciální novinkou tohoto modulu je nový filtr „Lens Flare“ pro přidání efektu odlesku světla v objektivu.


Perfect B&W 9 – modul pro převod fotografií do monochromatické podoby, který se možnostmi i kvalitou výstupu může směle měřit se Silver Efex Pro 2 nedostál žádných velkých změn. Opět byly doplněny funkce zmíněné u předešlých dvou modulů (integrace nástrojů pro maskování, tisk a technologie „Smart Photos“), jinak vše zůstává při starém.


Perfect Portrait 9 – další modul, který nedostál velkých změn, obsahuje nástroje pro automatickou retuš pleti, srovnání barveného odstínu pleti a retuš očí a rtů.


Perfect Resize 9 – posledním modul, který si v průběhu své existence vybojoval status oborového standardu, slouží zejména k účinnému fraktálovému zvětšování fotografií. Kromě toho obsahuje algoritmy pro optimální výstupní zostření fotografií podle typu a velikosti tiskového výstupu, rozřezání fotografií pro možnost tisku velkých fotografií na více menších formátů a doplnění několika typů přehybu pro tisk na plátno, které bude nataženo na rám.


Nové vlastnosti v Perfect Photo Suite 9 bude možno otestovat na konci října, kdy bude nová verze k dispozici. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se v předstihu měla objevit Beta verze stejně jako tomu bylo u verze 8. Na začátku listopadu by pak měla být uvolněna freewarová verze Perfect Effects 9.

Perfect Photo Suite se bude prodávat kromě plnohodnotné verze Premium také ve verzi Basic, která  funguje pouze jako samostatná aplikace bez provázání na Photoshop, Lightroom či Aperture.

Na konec ještě přikládám odkazy na videa z blogu onOne Labs, na kterých jsou demonstrovány nové vlastnosti.


Perfect Brush


 

Maskování


 

Browser


 

Smart Photos


 

Odstranění šumu

Advertisement

2 thoughts on “onOne Software Perfect Photo Suite 9

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

  2. Pingback: onOne Perfect Effects 9 Free | Jan Zeman Photography

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s