Canon EOS 7D Mark II představen na Photokině 2014

Canon EOS 7D Mark II

Po dlouhých pěti letech (tedy téměř dvojnásobné době, než bývá v kategorii pokročilých APS-C fotoaparátů zvykem) představila firma Canon nástupce úspěšného fotoaparátu EOS 7D. Ten byl ve své době (rok 2009) vpravdě revoluční a to jak z hlediska množství inovativních vlastností, tak pak zejména z hlediska ergonomie, která do té doby byla vyhrazena pouze nejvyšší třídě profesionálních full-frame fotoaparátů. Jednalo se tak o první profesionální fotoaparát Canonu osazený menším APS-C čipem.

O nadčasovosti a kvalitě fotoaparátu nejvíce vypovídá právě oněch dlouhých 5 let, po které nebyl důvod představit jeho nástupce. A také není žádným překvapením, že výčet inovovaných vlastností v právě uváděném modelu Canon EOS 7D Mark II není tak ohromující, jako tomu bylo u prvního modelu.

Byla zvětšena rychlost sériového snímání z 8 na 10 snímků za sekundu, které mohou být uloženy v souvislé dávce 1 090 JPEG nebo 31 RAW. O zpracování dat se stará dvojice procesorů DIGIC 6 (v původním fotoaparátu je osazena dvojice procesorů DIGIC 4).

Byl razantně navýšen počet ostřících bodů z 19 na 65, přičemž měřící RGB senzor byl převzat z nejvyššího modelu EOS 1DX. Prostřední ostřící bod dokáže ostřit s objektivy s minimální clonou f/8, což je o celou 1 expoziční hodnotu více, než dokáží full-frame fotoaparáty EOS 5D Mark III a EOS 1DX.

Rozlišení snímače bylo navýšeno z 18 na 20,2 MPx. Použit byl senzor s Dual Pixel AF, tedy technologií, která byla uvedena minulý rok v modelu EOS 70D, a která umožňuje vysoký ostřící výkon při natáčení videa a snímání pomocí Live View.

Pro profesionální praxi velmi vítanou novinkou je zařazení druhého slotu pro paměťovou kartu. Kromě CF slotu tak je k dispozici i SD slot pro paralelní ukládání snímků. Fotografie je tak možno již přímo během fotografování zálohovat.

Rozsah ISO byl navýšen z 6 400 na 16 000 ve standardním režimu a rozšířená hodnota byla navýšena z 12 800 na 51 200. Do fotoaparátu byla vestavena GPS jednotka. Oproti předchůdci je možno využít auto expoziční bracketing až pro 7 snímků najednou (oproti 3 u původního fotoaparátu).

Z dnes běžně do fotoaparátů osazovaných technologií tak chybí vestavěná Wi-Fi. To je škoda, neboť bezdrátové ovládání fotoaparátu z mobilního zařízení je prima věc a přídavný vertikální Wi-Fi grip Canon obvykle nabízí za velmi vysokou cenu. Fotoaparát také nemá výklopný displej, což je ale vzhledem k utěsnění těla a jeho profesionálnímu zaměření pochopitelné.

Fotoaparát míří hlavně na profesionály fotící akční disciplíny (sport, wildlife) a také na ostatní profesionální nebo pokročilé nadšené fotografy, kteří nepotřebují full-frame fotoaparát a mohou si tak za relativně nízké peníze pořídit plně profesionální tělo s velkým výkonem a kvalitním obrazovým výstupem.

Advertisement

4 thoughts on “Canon EOS 7D Mark II představen na Photokině 2014

  1. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

  2. Pingback: Přehled článků | Jan Zeman Photography

  3. Pingback: Canon EOS 5DS a 5DS R – konkurence pro středoformát? | Jan Zeman Photography

  4. Pingback: Canon EOS 7D Mark II – ukázky fotografií z předprodukčního vzorku fotoaparátu | Jan Zeman Photography

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s